Motocykl 2012

Po roční pauze jsem jel opět na jarní moto výstavu do Brna, člověk se rád podívá na novinky v motocyklovém světě a navíc jsem se těšil na zaručenou zábavu! Letos sice nebyla účast s “hruškou” a nebylo nablito v tramvaji, ale i tak to byl prostě skvělý den. Účast byla následující: Pastell, Topper, Zdeno, Pastellova čerstvá známost Simona, no a já. Roznov 2011 Měli jsme scuka brzy ráno na točně v Michálkovicích. Nejprve jsem myslel, že pojedu sám. Trolejbus už vyjížděl, ale naštěstí se, poloastmatickým během a obláčku nikotinového kouře, blížil Topper se zbytkem ekipy. Zapadli jsme na stodolní, tam dorazil taky Zdeno a dali si nějaká pivka.

Po páté jsme nasedli do vlaku do Brna. Cestu jsme prokidali a tak rychle utekla. V Brně jsme měli docela čas, Roznov 2011 vyrazili jsme tedy na náměstí a posnídali. Pak jsme hupli na tramvaj a po pár zastávkách už byli na výstavišti. Mít sebou Topříka, to je prakticky jistota, že brzy uslyšíme nějakou, později legendární, hlášku :) A taky to přišlo: „Panks donem“(„Punks not Dead“). Načež následovalo: „Ty to napíšeš na Bobiky a já budu za č...ka! A hoši, já to nepotřebuju!“. S bolestmi bránice jsme dorazili k pavilónu P. Bylo fakt narváno a není divu, že jsme dlouho nevydrželi v ucelené skupince. Prochodili jsme moc pěkné expozice a zkoukli mnoho zajímavých strojú, staveb i zrůdiček :) Součástí výstavy byla i kaskadérská exhibice na zetku a ta taky nebyla k zahození. Po tom chození nás začaly bolet nohy a taky nás chytl hlad. Ten jsme nezahnali nějakou místní uzeninou, ale dovedl jsem raději bandu do malého pivovaru, kousek za náměstím, kde jsme si objednali různé druhy piva a výborné české jídlo do vyhladovělých žaludků.

Čas rychle ubíhal a brzy jsme se octli opět ve vlaku a ten nás vezl do naše někdy špinavé, ale milované Ostravy. Tam nás čekala Tetriska a rozhodli jsme se pokračovat ještě u skleničky piva a nekončit tak celý den předčasně. Zduř!

ElKiri